odwiedzin: 1219 dzisiaj: 1 on-line: 1
AKTUALNOŚCI

Dzień strażaka 2015

09.05.2014 roku jednostka OSP Jegłownik w gminnych obchodach Dnia Strażaka, które zostały zorganizowane przez OSP Rozgart. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Dariusz Lampkowskiego. Następnie wszyscy strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do świetlicy wiejskiej gdzie rozpoczęła się druga część obchodów. Po oficjalnym rozpoczęciu wręczono odznaczenia i medale.

Obchody Dnia Strażaka w Elblągu

Dziś o godz. 13 przed komendą PSP przy ul. Bema odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Oprócz strażaków w obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, innych służb mundurowych, młodzież z klas "mundurowych" oraz przedszkolaki. Dzień Strażaka jest okazją do wręczenia odznaczeń i awansów. Tym razem trafiły one do 53 osób. Wśród nich był również druh z naszej jednostki.

Groźny pożar traw

01.03.2015 o godz. 15.03 jednostka OSP Jegłownik została zadysponowana do pożaru traw przy drodze z Jegłownika do Gronowa Elbląskiego. Silny wiatr i torfowe podłoże sprawiły, że pożar szybko się rozprzestrzeniał, stwarzając zagrożenie dla pobliskich zabudowań. Oprócz dwóch zastępów OSP Jegłownik w działaniach wczestniczył zastęp OSP z Gronowa Elbląskiego oraz dwa zastępy PSP z Elbląga.

Wypadek w Nowym Dworze Elbląskim

Wczoraj (28.12.2014) około godziny 18:40 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku drogowego w miejscowości Nowy Dwór Elbląski. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia trzech pojazdów w wyniku czego zostały poszkodowane trzy osoby w tym dwójka dzieci w wieku 6 oraz 8 lat. Nasze działania polegały na wydobyciu poszkodowanych z uszkodzonego pojazdu, udzieleniu im pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

"Żuławy 2014"

W dniach 24 i 25 września 2014 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia powiatowe z zakresu spraw obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. TEMAT ĆWICZENIA: Realizacja zadań obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na szczeblu powiatu w stanie gotowości obronnej państwa czasu kryzysu we współdziałaniu z organami administracji publicznej i wojskowej pod kryptonimem „ŻUŁAWY 2014”. Pierwszego dnia przedstawiciele naszj Jednostki brali udział w ćwiczeniach z Wykrywania i prognozowania skażeń oraz zasad wymiany informacji dotyczących zdarzeń CBRN - rozwinięcie POADA. W drugim dniu ćwiczyliśmy działania z zakresu zarządzania kryzysowego - działanie służb i straży w sytuacji przelewania się wody przez koronę wału.

65-lecie OSP Jegłownik

W niedzielę 21.09.2014 przy remizie strażackiej w Jegłowniku odbyły się obchody 65-lecia naszej jednostki. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz mieszkańcy Jegłownika i okolic. Po wręczeniu podziękowań dla sponsorów zakupu nowej motopompy nastąpiło jej symboliczne przekazanie przez Prezesa Zarządu Gminnego ZOSPRP dh. Adama Orkucińskiego oraz jej prezentacja. Następnie wszyscy przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek oraz mieli możliwość zwiedzania remizy i zapoznania się ze sprzętem, którym dysponujemy. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

Ćwiczenia przeciwpożarowe w GREENGROW

17 czerwca 2014 przed godzinią 9.00 jednostka OSP Jegłownik została zadysponowana do planowanej akcji pozorowanego pożaru drewnianych skrzyniopalet i wiat w firmie GREENGROW. W akcji brały udział cztery jednostki straży pożarnej: JRG 1 z Elbląga, Ochotnicza Straż Pożarna z Jegłownika oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Gronowa Elbląskiego. Jako pierwsza, z racji odległości przybyła OSP Jegłownik. Całą akcją dowowdził Naczelnik Wydziału Operacyjnego Brygadier Krzysztof Bogusławski.

Gminne zawody sportowo pożarnicze 2014

08.06.2014 na boisku przy Świetlicy Wiejskiej w Jegłowniku odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: sztafeta 7 x 50m oraz ćwiczenie bojowe. Zawody wygrała jednostka OSP Gronowo Elbląskie, miejsce drugie przypadło jednostce OSP Rozgart, trzecie OSP Jegłownik a czwarte OSP Fiszewo.

Pokaz podczas Jegłownickich Dni Sportu

31.05.2014 roku jednostka OSP Jegłownik wykonała pokaz gaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru strażacy rozstawili kurtynę wodną przy której można było się ochłodzić. Następnie wszyscy chętni mogli zapoznać się ze sprzętem pożarniczym.

Dzień strażaka 2014

10.05.2014 roku jednostka OSP Jegłownik zorganizowała gminne obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele w Jegłowniku. Następnie wszyscy strażacy wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli do Świetlicy Wiejskiej. Po oficjalnym rozpoczęciu wręczono odznaczenia i medale. Druhowie Dominik Boniecki i Piotr Sirko otrzymali Złote Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali druhowie Henryk Blaszke, Marcin Bożejewicz, Mateusz Klunder, Łukasz Kozak, Michał Mamczarz oraz Mateusz Sirko.

Pożar w Raczkach Elbląskich

01.05.2014 roku około godz. 14:50 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru zabytkowego domu w Raczkach Elbląskiech. Drewniana konstrukcja spowodowała, że ogień szybko opanował cały budynek. Na szczęscie nikomu nic się nie stało. W działaniach uczestniczyły dwie jednostki PSP z Elbląga oraz OSP Jegłownik, OSP Tropy, OSP Żurawiec i OSP Gronowo Elbląskie. Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie.

SPRAWOZDANIE Z PRZEPROWADZONEJ ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

Na podstawie decyzji nr USC.II.5311.1.2014 z dnia 18 marca 2014 roku Wójta Gminy Gronowo Elbląskie została przeprowadzona zbiórka publiczna, która odbyła się w dniach 21marca 2014 r. do 10 kwietnia 2014 r. na terenie Gminy Gronowo Elbląskie w formie dobrowolnych wpłat na konto przeprowadzającego zbiórkę nr 12 8300 0009 0090 4836 2000 0010 oraz zbierania dobrowolnych ofiar do puszek, celem zakupu motopompy pożarniczej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jegłowniku.

Suma zebranych ofiar pieniężnych wyniosła łącznie 6150 zł, w tym:

  • wpłaty na konto, w kwocie 3650zł,
  • datki do puszek kwestarskich w kwocie 2500zł.

Łączne koszty przeprowadzenia zbiórki wyniosły 82 zł, w tym:

  • opłata skarbowa: 82 zł.

Środki zebrane podczas zbiórki publicznej zostały zdeponowane na koncie nr 12 8300 0009 0090 4836 2000 0010 w związku z niezebraniem wystarczającej kwoty na realizację zamierzonego celu.

Ślub Patryka

Dziś jeden z członków OSP Jegłownik Patryk Chojnacki wstąpił w związek małżeński z Danielą Chmielewską. Młodej parze życzymy wiele lat szczęścia, zdrowia, radości, siły na codzień, a szczególnie dużo miłości! Wszystkiego dobrego!

Powitanie wiosny

20 marca na terenie Świetlicy Wiejskiej w Jegłowniku odbyła się zabawa z okazji pierwszego dnia wiosny. Organizatorem był sołtys oraz rada sołecka. Również strażacy z naszej jednostki uczesniczyli w zabawie. Po występach artystycznych w wykonaniu dzieci zabawa przeniosła się na plac przy świetlicy, gdzie każdy mógł upiec kiełbasę przy ognisku. Następnie dzieci wzięły udział w konkursach a na koniec tradycyjna Marzanna została spalona w ognisku.