Przejdź do treści
Strona główna » Informacje » Nowy pojazd w naszej jednostce

Nowy pojazd w naszej jednostce

  • przez

Dnia 5 kwietnia w JRG 3 Pasłęk odbyła się uroczysta zbiórka zorganizowana w związku z przekazaniem dwóch ciężkich samochód ratowniczo – gaśniczy dla KM PSP w Elblągu oraz dla naszej jednostki, uroczysta zbiórka była również okazją do przekazania promes na dofinansowanie do zakupu nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP.

Przekazany pojazd to ciężki wóz marki Scania P360 zabudowany przez firmę “Szcześniak”

Pojazd z 2010 roku posiada zbiornik wodny o pojemności 5 m3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów, autopompę o wydajności 3200 l/min przy ciśnieniu 8 Bar, rozkładany masz oświetleniowy, wyciągarkę samochodowa, napęd 4×4 wraz z możliwością blokad oraz sprzęt ratowniczy niezbędny do prowadzenia działań.

Dotychczas pojazd pełnił służbę w JRG 3 Pasłęk, zastępując tym samym w naszym podziale bojowym Stara 244.

Pozyskany pojazd wpłynie na poprawę potencjału ratowniczego naszej jednostki, że względu na parametry techniczno – użytkowe takie jak chociażby duży zbiornik wodny oraz autopompę o wysokiej wydajności.

Pozyskanie tego pojazdu nie byłoby możliwe gdyby nie przychylność wielu osób oraz instytucji.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować Wójtowi Gminy Gronowo Elbląskie Panu Marcinowi Ślęzak za ogromne zaangażowanie w pozyskanie nowego pojazdu oraz Radzie Gminy Gronowo Elbląskie za pozytywne rozpatrzenie naszych potrzeb, dziękujemy jeszcze raz.

Za ogromne wsparcie w podniesienie potencjału ratowniczego naszej jednostki dziękujemy Panu bryg. Łukaszowi Kochan komendantowi miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Na słowa podziękowania zasługuje również Pan Michał Gzowski, który również miał ogromny wkład w odświeżenie naszego obecnego taboru pojazdów ratowniczo – gaśniczych.

Podsumowując pozyskany ciężki wóz wpłynie jeszcze bardziej na skuteczne niesienie pomocy dla lokalnej społeczności. W kolejnym poście przedstawimy państwu metamorfozę nowego wozu.